Strona główna Poradniki erotyczne Co robić aby związek się nie rozpadł?

Co robić aby związek się nie rozpadł?

498
Co robić aby związek się nie rozpadł?

Do tanga trzeba dwojga i nie podlega to dyskusji. Aby stworzyć udany związek, nie wystarczy jednostronne zaangażowanie, a wręcz przeciwnie – obie strony muszą dokładnie wiedzieć, czego chcą. Co więcej, muszą też brać pod uwagę potrzeby i wątpliwości drugiej strony, a w tych przecież łatwo się pogubić. Co zatem robić, aby związek się nie rozpadł?

Rozmowa przede wszystkim

Rozmowa, która z pozoru jest prostą czynnością, w związkach nastręcza sporo problemów. Często zdarza się, że partnerzy starają się przekrzykiwać i udowadniać swoje racje, w ogóle nie licząc się z opinią ukochanego lub ukochanej, a w konfliktowej sytuacji wolą milczeć i mieć „ciche dni”, niż po prostu wyznać co ich boli. Nie ma co czekać, aż druga strona się domyśli albo zainicjuje rozwiązanie konfliktu, warto szczerze i wprost mówić o tym, co nie spodobało się w zachowaniu drugiej połówki albo jak wyobraża się przyszłość związku. Często niedopowiedzenia, które nawarstwiają się przez miesiące czy lata prowadzą do zupełnie odmiennych oczekiwań, a stąd już niedaleka droga do kryzysu.

Kompromisy są w porządku

Dla wielu osób pójście na kompromis oznacza, że nie mają swojego zdania albo są uległe w stosunku do drugiej osoby. Nic bardziej mylnego – kompromis oznacza znalezienie takiego rozwiązania, które usatysfakcjonuje obie strony i do tego należy właśnie dążyć. Są sytuacje, w których należy ustąpić, żeby móc postawić na swoim w innych i jest to jak najbardziej normalne. Dopóki nie jest zaburzona wolność czy strefa komfortu którejś ze stron, dobrze jest od czasu do czasu pójść na kompromis, zamiast na siłę obstawać przy swoich racjach i pomysłach.

Spędzanie ze sobą czasu…

… jest niezwykle ważne. I nie chodzi wyłącznie o leżenie pod kocem i wpatrywanie się w telewizor, podczas gdy każdy jest zajęty sobą. Oczywiście, takie bycie razem, a jednak osobno też jest potrzebne, bo gwarantuje pewną przestrzeń w związku, warto jednak dbać o spędzanie czasu tylko we dwoje w sposób, który usatysfakcjonuje obu partnerów. Mogą być to wyjścia do restauracji, do kina, czy na łyżwy – pomysł zależny jest tylko od preferencji i kreatywności, a doskonale spędzony czas na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Źródło: https://xhamster.com.pl/