Strona główna Blog erotyczny Czy seks potrafi nas zmienić?

Czy seks potrafi nas zmienić?

1055

W teorii tak naprawdę nigdy nie jesteśmy tacy sami, jak byliśmy 10-20 sekund temu. Jednakże to są małe zmiany, których nigdy nie zauważamy. Nie inaczej jest z seksem, ponieważ ta czynność potrafi sporo zmienić w człowieku. Ale co dokładnie to zmienia?

Czy seks potrafi nas zmienić?

Bez seksu nasz świat by nie istniał

Seks jest podstawową potrzebą fizjologiczną dorosłego człowieka, podobnie jak sen czy oddychanie, czy wiele innych czynności zapewniających nam zdrowy byt na tej ziemi. Seks uprawiać możemy dla przyjemności czysto fizycznej, bo go lubimy i nie jest tu ważna osoba, z którą to robimy, możemy do niej zupełnie nic nie czuć. Druga motywacja do jego uprawiania wiąże się z osobą naszego partnera seksualnego, a przyjemność mamy przede wszystkim z tego, że uprawiamy go z osobą, względem której żywimy głębsze uczucia.

Naturalnie na świecie występują również osoby, których nie pociągają ani kobiety ani mężczyźni, ich orientację nazywamy ,,aseksualnością”. Dla tych ludzi, seks nie jest wielką przyjemnością, dlatego też niewiele z nich go uprawia, najczęściej aseksualność występuje u ludzi, którzy w życiu przeszli traumę, są pod wpływem ciągłego stresu, bądź też przez choroby.

Od seksu też można się uzależnić

Seks to jedna z czynności do której zostaliśmy zaprojektowani, posiadamy odpowiednie instynkty które pchają nas do tego, abyśmy się reprodukowali oraz wydawali na świat potomstwo. Jednakże uzależnienie od seksu może być równie dewastujące dla nas, co jego brak, z racji tego iż badania Polskich naukowców wykazały, że mózg człowieka uzależnionego od seksu działa w ten sam sposób, co u osób które są uzależnione od narkotyków bądź alkoholu. Naturalnie erotyczne zbliżenie działa na psychikę, która interpretuje go jako bardzo przyjemne doświadczenie.

Jego uprawianie zmienia biochemię w naszym umyśle i wydzielają się hormony wprawiające nas w świetny nastrój, więc można uznać iż seks jest naturalnym antydepresantem. Wielu osobom seks przynosi też pewnego rodzaju poczucie władzy czy kontroli, co nie jest jednak zbyt zdrowe dla związku. Wracając jednak do tematu uzależnienia – za dużo seksu może sprawić iż w nie wpadniemy.