Strona główna Poradniki erotyczne Czy seksoholizm jest uważany za chorobę?

Czy seksoholizm jest uważany za chorobę?

889

Seksoholizm to bardzo przykra przypadłość – w końcu choroby psychiczne w naszym świecie wciąż są jedną wielką zagadką – no i nie potrafimy ich jeszcze nawet skutecznie leczyć. Jednakże czy seksoholizm jest uznawany za pełnoprawną chorobę psychiczną?

Czy seksoholizm jest uważany za chorobę?

Powodów, dlaczego ktoś może uzależnić się od seksu, jest wiele

Jeśli na przykład seksocholik pochodzi z bardzo toksycznych domu, to być może to być głównym powodem. Oczywiście na tym świecie nic nie jest pewne, ale te życie domowe ma ogromny wpływ na dzieci. Zwykle gołym okiem widać, że takie dzieci są bardziej podatne na choroby psychiczne, zły nastrój i osłabioną samoocenę, gdy dorosną. Może to doprowadzić do szybkiego rozpadu związku i dodatkowego obciążenia psychicznego. Wiele sytuacji zależy również od tego, czy taki ktoś uzależni się od seksu, czy też nie. Może to być spowodowane tym, że nie rozumiesz potrzeb partnera lub nie znasz swoich potrzeb seksualnych, więc tak naprawdę nie wiesz, co chcesz osiągnąć. Najlepszym sposobem na zadbanie o swoje życie seksualne jest przede wszystkim rozmowa z partnerem i osiągnięcie konsensusu oraz przeprowadzanie eksperymentów seksualnych na różne sposoby, aby nasz związek nie upadł, ale wzrósł, tak jak przy pierwszym spotkaniu. Oczywiście wymaga to chęci obu stron, ponieważ jeśli jedna osoba w tym związku ma dość możliwości spróbowania, to eksperyment tutaj nie pomoże, ale zerwać i znaleźć innego partnera.

Nierzadko takie osoby zwracają się ku porno. Jesteśmy po prostu ludźmi, a nasz partner nie może odczytać z naszych umysłów, czego naprawdę chcemy, dlatego najlepiej porozmawiać z nim o faktach, które czujemy, że są przez niego ignorowane. Zwykle chcemy, aby nasi partnerzy zawsze brali pod uwagę nasze potrzeby, ale z biegiem czasu okazuje się, że nasza druga połówka nie tylko może o siebie zadbać, ale też musi o nas zadbać, bo w końcu i my powinniśmy zadbać o nasze potrzeby. Porozmawiaj z nim o nich i uświadom mu, że to problem. Jeśli jesteś uzależniony od seksu, to nawet najlepsza partnerka seksualna nie jest w stanie zaspokoić wszystkich Twoich potrzeb seksualnych, dlatego warto porozmawiać z nią o czynnikach, które przyniosą Ci najwięcej przyjemności przed seksem. Takie wyznanie niekoniecznie jest krępujące, ale pamiętaj, aby nie uprawiać seksu na siłę, ponieważ to tylko odbije się na twoim związku.