Strona główna Poradniki erotyczne Najlepsze sposoby na bezpieczny pierwszy seks

Najlepsze sposoby na bezpieczny pierwszy seks

1140

Pierwszy seks mimo iż większość osób uważa że był ,,świetny” w rzeczywistości jest jak próba jeżdżenia po raz pierwszy na łyżwach. Niby wszystko jest fajnie, ale dopóki nie załapiemy jak się poruszać, to najczęściej lądujemy na naszych 4 literach na lodzie, czyż nie? Dlatego też, aby wam uprzyjemnić to zadanie, a jednocześnie pomóc wam nie zepsuć sobie przyszłości.

Najlepsze sposoby na bezpieczny pierwszy seks

Pamiętaj ogierze młody – zawsze używaj prezerwatywy zanim wskoczysz…. do łóżka.

Ok, może i modyfikacja rymu o chemiku młodym kiepsko mi wyszła, ale moja teza dalej stoi – prezerwatywa jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów na zabezpieczenie się w trakcie pierwszego zbliżenia. Przy prawidłowym użyciu chroni nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale również przed chorobami wenerycznymi. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jeśli partner także jeszcze nie współżył płciowo, nie oznacza to, że jest zdrowy. Na przykład chorobą HIV można zarazić się w czasie przetoczenia krwi. Niestety są też wady takiego rozwiązania.

Pierwszy stosunek z zabezpieczeniem tego typu może być bardziej bolesny lub się wcale nie odbyć, bowiem źle dobrana prezerwatywa zmniejsza doznania seksualne. Naturalnie najlepszym sposobem wtedy jest przygotować się odpowiednio przed seksem, pójść do najbliższego seks shopu a następnie tam poprosić o pomoc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru. Niektórzy mężczyźni mogą nawet posiadać penisa większych rozmiarów niż normalnie, przez co normalne prezerwatywy na nich nie będą pasować, a oni najczęściej nie będą o tym wiedzieć, w rezultacie mogą one po prostu pękać.

Jakie są zagrożenia kiedy się nie zabezpieczymy?

Oprócz sporej szansy zajścia w ciążę istnieje również ryzyko zarażenia się chorobami wenerycznymi. Oczywiście jeżeli zbliżenie miało miejsce w dni niepłodne, szanse na zajścia w ciążę są bardzo małe. Jednakże należy pamiętać, że ciało młodej kobiety nie jest jeszcze w pełni ,,wyregulowane”. System hormonalnej regulacji cykli wciąż potrzebuje zazwyczaj trochę czasu, dlatego też miesiączki są nieregularne, a ustalenie ze stuprocentową pewnością kiedy występują dni płodne i niepłodne graniczy z cudem, dlatego zabezpieczanie się w dowolnej formie (tabletki, prezerwatywy etc) powinno być twoim priorytetem podczas pierwszego zbliżenia.