Strona główna Blog erotyczny Terapia dla par – dlaczego staje się ona coraz bardziej popularna?

Terapia dla par – dlaczego staje się ona coraz bardziej popularna?

1021

Terapia dla par to ostatnimi czasy bardzo popularny sposób na to, aby starać się rozwiązywać problemy, których sami nie dajemy radę rozwiązać. Jednakże czy popularność idzie tutaj w parze ze skutecznością? Tego dowiecie się już za chwilę!

Terapia dla par – dlaczego staje się ona coraz bardziej popularna?

Czy to aby na pewno dobry pomysł?

Spotkania na terapii dla par mają za zadanie usprawnić komunikację między parterami, zrozumienie siebie nawzajem, oraz znaleźć kompromisy (na przykład nie oglądanie przez partnera darmowego porno w sieci), które są podstawą związku, jednakże najczęściej w tym momencie partnerzy dochodzą do dwóch konkluzji. Jedna z nich, to że do siebie nie pasują, a druga, że nie wiedzą jak ze sobą rozmawiać. Terapia dla par ma uchronić parę przed rozstaniem, jednakże najczęściej właśnie przyczynia się do rozpadu związku, z racji tego iż partnerzy zaczynają rozumieć, iż nie są stworzeni dla siebie, bądź też nie mają siły i ochoty włożyć coś więcej w ten związek. Czy to się uda, trudno powiedzieć na pierwszym spotkaniu. Czasami bardzo ciężko jest ratować związek, który wydaje się już być na dnie. Kryzys w naszym związku mogą być wywołane dosłownie wszystkim, od kłótni poprzez narzucanie swoich racji przez jedną ze stron czy też nasze wychowanie. Jednakże w większości przypadków, zdecydowanie lepiej jest po prostu porozmawiać, jak człowiek z człowiekiem i postarać się po prostu rozejść, ponieważ łudzenie się że ,,będzie dobrze” jest bardzo kiepskim sposobem na przeżycie tego, nie mówiąc już o tym, że być może dowiemy się, że nasz partner okazał się zdrajcą.

Gdzie możemy znaleźć odpowiednią klinikę?

Szukając odpowiedniej kliniki powinniście wybrać większe ośrodki, w których pracuje co najmniej kilkunastu terapeutów. Zwykle są to osoby z różnych specjalizacji terapeutycznych, z dużym doświadczeniem i umiejętnościami, co pozwala optymalnie dopasować metody pracy do waszego ,,leczenia”.

Czemu terapia dla par nie jest dla wszystkich?

To proste – ponieważ może się okazać, że albo my, albo nasz partner jest osobą chorą psychicznie, z tego też powodu, dowiadując się pewnych rzeczy o nas nie wytrzyma i zrobi nam krzywdę bądź też nas okaleczy.